محصولات - شرکت تولیدی قند شیروان
چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
Wednesday,23 September 2020

 
  شکر کیسه 50 کیلویی           
شکر بسته بندی 900 گرمی
 تفاله خشک کیلویی 
ملاس کیلویی 
شکر چغندر قند

واژهٔ شکر در فارسی از زبان سانسکریت گرفته شده‌است سپس به صورت سکر از فارسی به عربی راه یافته و از عربی به زبان‌های اروپایی وارد شده‌است. ماده‌ای است خوراکی و شیرین که از دانه‌های ریز بلوری تشکیل شده‌است و به رنگ سفید و یا قهوه‌ای دیده می‌شود. ماده کریستالی سفیدرنگی که بعنوان شکر می‌شناسیم، یک مادّهٔ مصنوعی و فرایند شده است که اغلب از نیشکر یا چغندر قند بدست می‌آید. قند موجود در نیشکر و چغندر قند بعد از جداسازی تمام املاح، ویتامین‌ها، پروتئین، آنزیم و سایر مواد مغذی مفید، در کارخانه تصفیه شده و به ساکاروز خالص تبدیل می‌شود.

تفاله چغندر قند

يكي از محصولات فرعی شرکت است که پس از شربت گیری خلال چغندر و خشک کردن آن فراهم می گردد. این محصول سرشار از پکتین است كه در آن مقدار زیادی الياف خام قابل هضم وجود دارد. تفاله خشک شده چغندر به دلیل دارا بودن ترکیبات مفید و با ارزش ، نظیر: هیدراتهای کربن ، مواد پروتیینی ، املاح ، قند و ... خوراک مناسبی برای دام است.

ملاس چغندر قند

ملاس از نظر تکنولوژی ،آخرین فرآورده ای است که در قسمت کریستالیزاسیون تهیه می شود و دارای 50%ساکاروز ،30% مواد غیر قندی و 20%آب است .با توجه به اهمیت ترکیبات موجود در ملاس ،این محصول ماده اولیه مورد نیاز صنایع تولید الکل، خمیرمایه،گلیسیرین ،اسید لاکتیک ،اسید سیتریک ،خوراک دام و ... به شمار می رود .